top of page
Search
  • Writer's pictureMarina Kushnir

כיצד ליצור אינטגרציה ונחיתה רכה לאחר מסעות עומק

Updated: Oct 31, 2022

הדבר הכי חשוב בתעופה גבוהה, הוא הרגע של האינטגרציה. הרגע בו אנחנו יכולים לייצר לעצמנו נחיתה רכה לעבד ולעכל את כל מה שחווינו.

הנה כמה טיפים פרקטיים שיעזרו ליצור נחיתה ואינטגרציה,

ולעשות עיבוד שמיטיב עם כל המערכות.

* האטה וקבלה - לקחת הכל לאט ולהיות בחמלה לעצמי על זה.

לנשום. לומר לעצמי "זה בסדר כל מה שקורה לי עכשיו", "זה בסדר כל מה שנוכח בי כעת".

לקבל את זה שהתפוקה שלי נמוכה יותר ביום שלמחרת וגם בכמה ימים שאחרי.

לקבל את זה שאני עדיין לא בתפקוד מלא. לנשום.

לנשום ולקבל - כל מה שקורה לי עכשיו, כל מה שנוכח בי כעת - זה בסדר.

ממש לאפשר לעצמי לקחת את הזמן ולא לחזור מהר מידי לעשייה.

*דיוק - להתבונן בנחיתה ובתחושות שהיא מעלה בי, לראותה כחלק מהמסע וההמשך של ההעמקה העצמית. זה הזמן לגעת במה שלא בהכרח היה מקום וזמן לגעת בו לעומק במסע עצמו. זה זמן מעולה לראות מה אולי הייתי רוצה לשנות בחיי, מה אני רוצה לדייק, כל תחושה שעולה מבקשת התייחסות והתדייקות בחיי, לתת למה שעולה את המקום שלו זה ולנשום עמוק לתוך זה.

לתת לדברים לצוף, לטוב ולרע., לכתוב הרבה.

* מזון ושתיה - מומלץ לשתות הרבה מים. אוכל הוא מאוד מקרקע ועוזר לאינטגרציה.

תזונה מומלצת לאינטגרציה והתקרקעות: ירקות שורש, ירקות כתומים, מרקים למיניהם, להמשיך קו תזונתי של אוכל בריא, להימנע ממזונות מעובדים, להימנע כמה שיותר מסוכר, חיטה לבנה ומוצרי חלב.

*תמיכה טיפולית - לאלו מכןם שמלווים בתהליך טיפולי עם מטפל או מטפלת, מומלץ לקבוע תור לזמן הקרוב, כדי לעשות עוד עיבוד מילולי למה שחוויתיי ולרגשות שעולים בי כעת... לאלו שלא מלווים אבל מרגישים שרוצים תמיכה, מומלץ לקבוע עם מטפלים שיכולים לתת מענה לצרכים רגשיים שאולי פגשתם ושעולים בכםן. למשל טיפול בפסיכותרפיה, טיפול במגע, תטא הילינג, רייקי, טיפול פסיכולוגי, סאונד הילינג, טיפול גופנפש וכל טיפול שמושך ומרתק אתכןם, זו לא בושה להיתמך ולקבל עוד פרספקטיבות מבחוץ. אפשר לראות טיפול כמו ללכת למוסך, לפעמים זה מאוד תומך את המערכת שלנו ונותן עוד שקט והזדמנות ליצור אינטגרציה הוליסטית מבפנים.

* מוזיקה - להקשיב בבית למוזיקה שתומכת, מקרקעת ומעגנת אותי... אני מאוד אוהבת להקשיב לצלילים של תדרים (באנגלית זה נקרא Frequency), יש ביוטיוב כמה פלייליסטים נהדרים וכל תדר עובד על איזור אחר בגוף... הם מאוד מרגיעים, אפשר גם ללכת לישון איתם על ווליום נמוך ולהרגיש איך הם מטעינים את הגוף בתדרים נעימים ומזינים.

* תנועה - למצוא את הדרכים שהכי נעימות לי להתקרקע: אם זה לרקוד, לנוע, לעשות מדיטציה, צ׳י קונג, יוגה, תנועה מכל סוג... אולי אפילו ללכת לאיזשהו שיעור או חוויה תומכת שתעזור לי למצוא את הקרקע בתוך הגוף שלי.

* הטבע כמשאב - לצאת לטבע, לשכב על האדמה, להיות בקרבה של עצים, לנשום באיטיות אוויר צלול. הטבע הוא משאב מדהים מדהים מדהים. ללכת יחפים על האדמה, לתת לחשמל של האדמה לקחת ממני את מה שכבר לא משרת אותי יותר וממש לעשות כמו טקס אישי שכזה להתקרקעות והיתחברות מחודשת עם האדמה והקרקע.

בזמן שאנחנו עומדים יחפים על האדמה הטבעית, אפשר לשאול את עצמי את השאלות: מה זה קרקוע בשבילי? מה מונע ממני מלהתקרקע? מה מפחיד אותי? מה אני מפחד/ת לאבד אם אתקרקע? ולתת זמן לתשובות להגיע... הכי טוב בזמן שאנחנו עומדים יחפים על האדמה הטבעית.

* התקרקעות מעמיקה- לאלו שרוצים להעמיק את תהליך ההתקרקעות, המפתח הוא נוכחות עם כל מה שעולה בנו והתבוננות על מה שעולה מפרספקטיבה רחבה יותר. נשאל את השאלה: מה אני מרגיש/ה עכשיו? נתמקד בתחושות של הגוף, בתנועה הרגשית בתוך הגוף, נתבונן במחשבות שרצות לנו בראש, אפשר להתבונן פנימה ולהיות בנוכחות עם כל התחושות שעולות.

לתת לדברים לצוף, לטוב ולרע. ולכתוב את כל מה שעולה על הדף.

* למצוא את הביחד - לשתף עם חברים שקרובים אליי, ליצור קשרים עם אנשים שהיו איתי באותה החוויה ולעשות איתם שיחות אינטגרציה ועיבוד מילולי. מה שאני אוהבת לקרוא לו 'אפטר קייר' מילולי אחד עבור השנייה…

* חיבוק כמשאב - חיבוקים וכמה שיותר מהם, גם חיבוק עצמי זה חשוב וטוב, אבל גם להיות במגע עם עוד אנשים, במיוחד אחרי מסעות שכללו בהם אנשים והייתה בהם הפתחות והתפתחות משותפת. החיבוק מאוד מאוד עוזר להרגיע את המערכת העצבית וליצור תחושה של ביטחון וקרקוע.

מקווה שהמדריך הזה עזר לך. כל כמה זמן אוסיף כאן עוד כמה שיטות מעולות להתקרקעות וכך אמשיך שהמדריך יהיה חי, נושם ופועם.

מקווה לראותך במסע הבא,

אפשר להתעדכן על המסעות הבאים דרך האתר ובאינסטגרם.

באהבה גדולה,

Ginjah Vibes
953 views0 comments

Comments


bottom of page